Lampy aneb rozjasněte interiér s tím pravým světlem

Osvětlení kuchyně
Na osvětlení kuchyně byste si měli dát obzvlášť záležet. Často je třeba ho řešit více než jen jedním druhem osvětlení. Jednak je to místo, kde se připravují pokrmy, vaří a peče a jednak místo, kde se rodina schází. Často je ke kuchyni připojen i jídelní kout nebo bar. Celkové osvětlení kuchyně je dobré mít nastavitelné, tak aby bylo možné nastavit intenzitu světla podle potřeby a podle atmosféry. Pro kuchyň samotnou a především pak pro pracovní plochy je třeba mít jasné nezkreslující světlo.

Jídelní kout či jídelna je více než jen místo, kde se jí. Je to ideální prostor pro zábavu s přáteli a rodinou a na to bychom při výběru světel měli myslet. Vhodné je stmívatelné světlo, které je možné nastavit podle nálady. Využít zde můžete lampy, lustry i nástěnná svítidla.

Lampy do obývacího pokoje
Ať už je obývací pokoj spíše místem pro relaxaci nebo pro společenská setkávání, je to ideální prostor pro doplnění o dekorativní lampy. V obývacím pokoji si můžeme vyhrát nejen se světlem jako takovým, ale především s designem svítidel. Stolní a stojací lampy jsou ideální pro čtení a jiné aktivity vyžadující přímé světlo.

Osvětlení do ložnice
Ložnice je ideální místo pro lampy. Přidají eleganci a osobitý styl. Navíc malé lampy jsou praktické osvětlení na nočním stolku. Zejména pro ty, kteří si rádi čtou před spaním. Stojací lampy jsou důležitou součástí interiéru. Jednak osvětlí i tmavé kouty a jednak, jsou ideálním doplňkem na místech relaxace.
Moderní lampy dostávají nejrůznější tvary, velikosti, barvy a využívají různé materiály. Díky tomu to již dávno není jen praktická funkční věc, ale také dekorace.