Žehlička na vlasy, která je nezničí

Jaký povrch žehličky zvolit

Na dnešním trhu najdete žehličky z různých materiálů. Nejčastěji narazíte na keramiku, turmalín a teflon. Všechny tyto tři materiály jsou pro vlasy vhodné, ale tak jako žádné vlasy nejsou stejné, tak každý z těchto materiálů má svá specifika.

Žehlička na vlasy s keramickým povrchem vám žehlení usnadní. Umožňuje maximálně hladký skluz a je k vlasům šetrná. Keramický povrch zaručuje rovnoměrné rozprostření tepla po žehlící ploše. Díky tomu je žehlička rozpálená rovnoměrně a všechny vlasy tak dostávají stejnou dávku tepla. Takovou péči nabízí třeba žehlička na vlasy Remington Sleek a Smooth S 5500. Má navíc nastavitelnou teplotu, otočný kabel a rychle se zahřívá.

Turmalínová žehlička má vlastnosti, které zmírňují elektrizování a krepatění vlasů. Turmalín navíc zvyšuje lesk.

Teflon výborně chrání vlasy před teplem a použité ochranné přípravky se díky němu k vlasům nepřichytávají. Zároveň je šetrný k lámavým vlasům.

Materiály, ze kterých je povrch žehličky na vlasy vyroben, se někdy kombinují. Zcela jistě se držte dál od žehliček s kovovým povrchem. Takové vám vlasy zničí a nebude to trvat ani dlouho.

Nastavte si teplotu pro vaše vlasy

Záleží na konkrétní žehličce, ale mnohé z nich se dokážou rozpálit i na více jak 200°C. To je pro vlasy neuvěřitelná zátěž. Každý kadeřník vám potvrdí, že žehlení vlasů s nadměrnou teplotou je poškozuje. Jelikož různá teplota se hodí pro různé typy vlasů, je dobré pořídit si žehličku s nastavitelnou teplotou. Každá profesionální žehlička na vlasy by nastavení teploty měla mít. Zpravidla platí, že pro jemné vlasy stačí nižší teplota (zhruba 140°C až 170°C), na normální vlasy nastavte teplotu do maximálně 190°C. Vyšší teplotu snesou jen vlasy silné, husté a nepoddajné.

LED displej i otočný kabel

Většina moderních profesionálních žehliček na vlasy se vyznačuje dalšími charakteristickými funkcemi, jako je LED displej umožňuje snadné čtení údajů nebo otočný kabel pro snadnější manipulaci s žehličkou.